رستاخیز عشق
این اقتدار ما زشهیدان فاطمه است
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بنام دو گل بهشت
یکی عشق ودیگری سرنوشت
به قلم گفتم بنویس /هر چه دلش خواست نوشت.
منو خاک پای عشق و عشق را تاج سرما نوشت....
.........................
تماشای تو اون لحظه که میری تو خواب آرزومه
برای دریافت رمز برای مشاهده دیگر مطالب لطفا با ما تماس بگیرید .
و فیلم های درخواستی خود را از ما بخواهید .

مدیر وبلاگ :مجید حبیبیان سلدوزی
مطالب اخیر
نظرسنجی
به شخصیت من چه امتیازی میدید ؟
در بعضی از سایت ها و کتاب هایی که در اینترنت پخش شده است ادعا شده که ،حجابی كه در قران توضیح داده شده فقط میگه سینه و گردن رو بپوشونین كه اون رو هم برای زنان مؤمن گفت كه میدوونیم مؤمن درجه‌ای بالاتر از مسلم است، پس واجب نیست كه تا این حد حجاب داشته باشیم فقط اگه داشتیم مؤمن تریم ؟ پاسخ این شبهه چیست؟سخ این شبهه که در برخی مقالات و کتاب ها منتشر شده است را طی ارائه چند مطلب خدمتتان پاسخ می گوییم.
مطلب اول:
آیات و روایات متعددی ضرورت حجاب و حدود آن را مشخص می کند. اما قبل از هرچیز ، در مورد استدلالی که برخی از این کتاب ها عنوان کرده و پرسش گر محترم را دچار شبهه نموده اند پاسخ می دهیم. اگر قرار بر این باشد که چون خطاب قران برای وجوب حجاب به مومنین است پس حجاب در مورد مسلم لازم نیست ، استدلال صحیحی باشد ، باید بسیاری از احکام دین را در مورد مسلمانان منتفی بدانیم.
بنا بر این استدلال، چون در مورد روزه فرموده است ، یا ایها الذین امنوا کتب علیکم الصیام ، و مورد خطاب مومنین هستند پس بر مسلمان روزه واجب نیست!!!
همین طور آیات زیر:
یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنُوا اسْتَعینُوا بِالصَّبْرِ وَ الصَّلاة؛ نماز خواندن بر مومنین لازم است و مسلم لازم نیست نماز بخواند!!
یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنُوا كُلُوا مِنْ طَیِّباتِ ما رَزَقْناكُمْ ؛ مسلمانان می تواند از خبائث تناول کند!!
یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنُوا كُتِبَ عَلَیْكُمُ الْقِصاصُ فِی الْقَتْلى‏؛ حکم قصاص مخصوص مومنین است و مسلم را نباید قصاص کرد!!
یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنُوا أَنْفِقُوا مِمَّا رَزَقْناكُم‏؛ صدقه و خمس و زکات بر مسلم واجب نیست!!
اللَّهُ وَلِیُّ الَّذینَ آمَنُوا یُخْرِجُهُمْ مِنَ الظُّلُماتِ إِلَى النُّور؛ خداوند فقط دوست دار مومنین است نه مسلمین!!
یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنُوا لا تُبْطِلُوا صَدَقاتِكُمْ بِالْمَنِّ وَ الْأَذى‏ ؛ مسلم می تواند صدقات خود را با منت گذاری و اذیت کردن باطل کند !!
یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنُوا اتَّقُوا اللَّهَ ؛ مسلم لازم نیست تقوای خدا را پیشه کند!!
یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنُوا لا تَأْكُلُوا الرِّبَوا؛ مسلم می تواند ربا هم بخورد!!
یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنُوا لا یَحِلُّ لَكُمْ أَنْ تَرِثُوا النِّساءَ كَرْها؛ مسلم می تواند حق ارث زنان را غصب کند!!
یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنُوا لا تَأْكُلُوا أَمْوالَكُمْ بَیْنَكُمْ بِالْباطِل‏؛ مسلم می تواند حرام خواری کند!!
یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنُوا أَطیعُوا اللَّهَ وَ أَطیعُوا الرَّسُولَ ؛ مسلم می تواند از دستورات خدا و رسول سرپیچی کند!!
یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنُوا لا تَتَّبِعُوا خُطُواتِ الشَّیْطان‏؛ تبعیت از وسوسه های شیطان بر مسلمان بلااشکال است!!
یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنُوا لا تَدْخُلُوا بُیُوتَ النَّبِیِّ إِلاَّ أَنْ یُؤْذَنَ لَكُمْ ؛ مومنین حق ورود بدون اجازه به خانه پیامبر را ندارند ولی مسلم دارد!!
یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنُوا اجْتَنِبُوا كَثیراً مِنَ الظَّن‏؛ مسلم می تواند سوء ظن داشته باشد و غیبت کند!!
یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنُوا تُوبُوا إِلَى اللَّه‏؛ توبه کردن فقط بر مومنین واجب است و مسلم می تواند توبه نکند !!
و ده ها آیه دیگر.
مضحک و سست بودن این نحوه استدلال حتی بر یک فرد عامی و عادی نیز آشکار است.
مطلب دوم:
باید توجه داشته باشیم که فقه اسلامی و بالخصوص فقه شیعه از دو سرچشمه فیاض قران و سنت سرچشمه می گیرد. سنت و روایات ائمه معصومین علیهم السلام در مسیر تبیین کلام الهی است.
روش رذیلانه دیگری که منکرین و تشکیک کنندگان در احکام مسلم الهی به آن تمسک می جویند قرآن بسندگی است.
شالوده این استدلال که فلان حکم الهی چون در قرآن وجود ندارد پس اسلامی نیست به فرض که صحت داشته باشد ، به شعار «حسبنا کتاب الله» بر می‌گردد که از زمان پیامبر مکرم اسلام توسط یک جریان انحرافی برای انکار دستورات پیامبر مکرم اسلام و بعد از ایشان برای انکار جایگاه ائمه معصومین در تبیین احکام اسلامی، ظهور پیدا کرد. این در حالی است که اگر قرار باشد حجیت سنت پیامبر و ائمه معصومین علیهم صلوات الله اجمعین منتفی باشد، چیزی از دین جز یک سلسله دستورات کلی که در قرآن وجود دارد، باقی نمی‌ماند. به عنوان مثال در مورد احکام نماز به عنوان ستون دین، چند آیه به طور اجمالی وجوب یا برخی احکام کلی در مورد آن را می‌رساند ولی حدود 3000 حکم در مورد نماز از سنت برداشت می‌شود. اینکه نماز‌ها چند رکعت است، در نماز چه باید گفت و صدها حکم دیگر همگی از دل سنت خارج می‌شود.
در مورد اصل وجوب حجاب و حدود و ثغور آن روایات متعددی از ائمه معصومین علیهم السلام و سیره ایشان رسیده است که هیچ گونه شبهه ای را در آن باقی نمی گذارد . ضمن اینکه بیان قرآن در مقدار حجاب کامل است.
مطلب سوم:
استدلال بی اساس تر اینکه مدعی شده اند قرآن کریم فقط تاکید به پوشش گردن نموده است.
این استدلالی که زن فرزند مرده را به قهقهه می اندازد، بسیار تاسف انگیز است و نشان از تفسیر به رای نابخردانه آیات قرآن به وسیله یهود آل محمد صلوات الله علیه و آله (علمای بی تقوا و اسیر و هوا و هوس) دارد.
قرآن کریم در آیه 31 سوره نور مقرر می دارد: وَ قُلْ لِلْمُؤْمِناتِ یَغْضُضْنَ مِنْ أَبْصارِهِنَّ وَ یَحْفَظْنَ فُرُوجَهُنَّ وَ لا یُبْدینَ زینَتَهُنَّ إِلاَّ ما ظَهَرَ مِنْها وَ لْیَضْرِبْنَ بِخُمُرِهِنَّ عَلى‏ جُیُوبِهِن؛ و به زنان با ایمان بگو چشمهاى خود را (از نگاه هوس‏آلود) فروگیرند، و دامان خویش را حفظ كنند و زینت خود را- جز آن مقدار كه نمایان است- آشكار ننمایند و (اطراف) روسرى‏هاى خود را بر سینه خود افكنند (تا گردن و سینه با آن پوشانده شود).
جیوب در این آیه به معنای گردن و سینه است. خمر هم به معنای روسری است. آیه در مقام این است که «روسری» را به گونه ای ببندید که علاوه بر «سر» که کارکرد اصلی روسری است گردن و سینه را هم بپوشاند.
حال قیاس این آقایان و نحوه استدلال آن ها مثل این است که پدری به دخترش بگوید که شلواری بپوش که پاچه هایش تا روی پایت را بپوشاند، و دخترک نابخرد پاچه ای را از زانو تا روی پایش بپوشد و بالای زانوش را عریان کند!!! و ادعا کند که به دستور پدرش عمل کرده است.
مطلب آخر:
اخیرا شاهد ترویج مقالات و کتاب هایی در مورد حجاب و احکام ناظر بر آن بودیم که با چنین استدلالها و استدلال های مشابه آن سعی در انکار حکم حجاب در اسلام دارند.
عجب استدلالی و عجب اجتهادی!!!
استدلال ها و اجتهاد های آخرالزمانی ، که ائمه معصومین علیهم السلام به مردم زمان ظهور در مورد آن هشدار داده بودند.
متاسفانه اخیرا شاهد برخی مقالات در حوزه دین هستیم که بر اساس آن مسلم ترین آیات و روایات و احکام دین ، با استدلال های بسیار سست و بی پایه و در بسیاری از موارد مضحک ، مورد تشکیک قرار گرفته و برخی ضروری های اسلام ، انکار می شود. گاه این استدلال ها از کسانی که مطالعات اندکی از مبانی و منابع دینی دارند سر می زند و زمینه ساز متزلزل شدن مردم عادی که ابزار و توانایی شناخت دقیق دین را ندارند می شود.گاهی نیز کسانی در کسوت عالم با چراغ علم وارد شده و گزیده ترین و شایسته ترین احکام الهی را به تاراج می برند . هیهات از این قسم اخیر که «چو علم آموختی از حرص آنگه ترس كاندر شب چو دزدی با چراغ آید گزیده تر برد كالا».
امام باقر علیه السلام در این باره می فرماید: «در آخر الزمان مردمی خواهند بود که از گروه خاصی پیروی می کنند که تظاهر به دین می کنند ، آنان کسانی را پیروی می کنند که از آیات و روایات برداشتی سفیهانه دارند (یتنسکون حدثاء سفهاء)، روش اینها این است که اشتباهات و لغزش هایی را که در رفتار یا گفتار علماء است پی گیری می کنند. در انظار مردم تنها به عباداتی که برایشان هزینه ای ندارد روی می آورند. اگر موقعیتی پیش بیاید که حتی نماز خواندن هم برایشان مشکل ساز شود آن را ترک می کنند.زمانی که مردم اینگونه شدند و دنباله رو چنین افرادی گشتند، غضب خداوند بر آن ها کامل می شود و خداوند همه آن ها را عقوبت می کند». (محمد رضا کدخدایی)نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 21 تیر 1396
پنجشنبه 16 شهریور 1396 05:44 ق.ظ
I pay a visit each day some blogs and sites to read posts, but this webpage gives feature based posts.
شنبه 7 مرداد 1396 09:14 ق.ظ
Hey there! I know this is somewhat off-topic however I had
to ask. Does running a well-established website like yours require
a lot of work? I am brand new to blogging but I do write in my journal every day.
I'd like to start a blog so I will be able to share my experience and views online.
Please let me know if you have any recommendations or tips for brand new aspiring blog owners.

Thankyou!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
روزشمار فاطمیه
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic