رستاخیز عشق
این اقتدار ما زشهیدان فاطمه است
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بنام دو گل بهشت
یکی عشق ودیگری سرنوشت
به قلم گفتم بنویس /هر چه دلش خواست نوشت.
منو خاک پای عشق و عشق را تاج سرما نوشت....
.........................
تماشای تو اون لحظه که میری تو خواب آرزومه
برای دریافت رمز برای مشاهده دیگر مطالب لطفا با ما تماس بگیرید .
و فیلم های درخواستی خود را از ما بخواهید .

مدیر وبلاگ :مجید حبیبیان سلدوزی
مطالب اخیر
نظرسنجی
به شخصیت من چه امتیازی میدید ؟
کلیپ تصویری جالبی از استاد رائفی پور در مورد حجاب - تاثیر بدحجابی خانم ها و بی قید بودن آقایان در جامعه چیست؟ - رقابت دختران ایرانی با هم برای عرضه ی خود به مردان! - نکاتی که کمتر شنیده اید!

دانلودنوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
جمعه 23 تیر 1396
امروز برای شما عزیزان سخنرانی جدید استاد علی اکبر رائفی پور با موضوع حجاب مصونیت یا محدودیت 2 (جلسه دوم) در قالب سلسله همایش های جنبش مصاف تاریخ 29 تیر 91 برگزار شده رو آماده دانلود کردم. 

فرمت فرمت: MP3

حجم حجم: 31 مگا بایت

دانلود مستقیم

رمز رمز: www.yasdl.com

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
جمعه 23 تیر 1396
امروز برای شما عزیزان سخنرانی جدید استاد علی اکبر رائفی پور با موضوع حجاب مصونیت یا محدودیت که در مهدیه امام حسن (ع) تاریخ 22 تیر 91 برگزار شده رو آماده دانلود کردم.

فرمت فرمت: MP3

حجم حجم: 42 مگا بایت


دانلود مستقیم

رمز رمز: www.yasdl.com

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
جمعه 23 تیر 1396

کلیپ تصویری جالبی از استاد رائفی پور در مورد حجاب

 

تاثیر بدحجابی خانم ها و بی قید بودن آقایان در جامعه چیست؟

 

رقابت دختران ایرانی با هم برای عرضه ی خود به مردان!

 

نکاتی که کمتر شنیده اید!

حجم : ۶٫۹۵ مگابایت

 

آشفته ام نمود و به روز سیه نشاند  /  عمرش دراز در حق ما کوتهی نکرد..

 

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
جمعه 23 تیر 1396


در نوشتار پیش‌رو سوزنچی به بیان فلسفه حجاب در نگاه شهید مطهری می پردازد. از نظر وی حجاب ۴ فلسفه دارد؛ ۱-آرامش روانی۲-حفظ ارزش و بالا بردن احترام زن ۳-استحکام پیوند خانوادگی ۴-استواری اجتماع.

به گزارش پایگاه شهید مطهری به نقل از خبرگزاری مهر، در نوشتار پیش‌رو حجت الاسلام دکتر سوزنچی به بیان «فلسفه حجاب» در نگاه شهید مطهری می پردازد؛

 

شهید مطهری معتقد است بحث اصلی درباره حجاب این نیست که زنان باید برای حضور در اجتماع، آزاد باشند یا محدود؛ بلکه بحث اصلی آن است که آیا بهره‌گیری جنسی و شهوانی از زنان باید برای هر مردی مطلقاً امکان‌پذیر باشد یا خیر؟ آیا هر مردی باید اجازه تمتع بصری و لمسی از یک زن را در عرصه اجتماع داشته باشد؟ در واقع شهید مطهری در اینجا هم همانند مباحث حقوق زن، نشان می‌دهند که این نحوه طرح مساله که در جامعه ما شایع شده بازی کردن در میدان بازی غربی‌هاست و ابتدا سعی می‌کنند میدان بازی را اصلاح کنند و سپس بازی را شروع کنند. دقت در همین نحوه طرح مسئله می‌تواند پاسخ مناسبی به بسیاری از شبهات بحث حجاب باشد.

 

بعد از بیان این مقدمه، شهید مطهری به ۴ فلسفه برای حجاب اشاره می‌کنند: ۱- آرامش روانی ۲- حفظ ارزش و بالا بردن احترام زن. ۳- استحکام پیوند خانوادگی ۴- استواری اجتماعادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
جمعه 23 تیر 1396
لزوم پوشیدگی زن در برابر مردم بیگانه یکی از مسائل مهم اسلامی است. در قرآن کریم درباره این مطلب تصریح شده است. پوشیده بودن زن از مرد بیگانه، یکی از مظاهر لزوم حریم میان مردان و زنان اجنبی است، همچنان که عدم جواز خلوت میان اجنبی و اجنبیه یکی دیگر از مظاهر آن است. این بحث را در 5 بخش باید رسیدگی کرد: 
1-آیا پوشش از مختصات اسلام است و پس از ظهور اسلام از مسلمین به غیرمسلمین سرایت کرده است؟ یا از مختصات اسلام و مسلمین نیست و 2-علت پوشش چیست؟ چنانکه می دانیم در میان حیوانات هیچ گونه حریمی میان جنس نر و ماده وجود ندارد، آنها آزادانه با یکدیگر معاشرت می کنند. قائده اول این است که افراد انسان نیز چنین باشند. چه موجبی سبب شده که میان مرد و زن حریم و حائلی به صورت پوشیدگی زن یا به صورت دیگر به وجود آید؟ این اختصاص به پوشش ندارد، در مطلق اخلاق جنسی جای چنین سؤالی هست. درباره حیا و عفاف نیز همین پرسش هست. حیوانات در مسائل جنسی احساس شرم نمی کنند ولی در انسان بخصوص در جنس ماده حیا و شرم وجود دارد. 
3- فلسفه پوشش از نظر اسلام چیست؟ 
4-ایرادها و اشکال های آن کدام است؟ 
5-حدود پوشش اسلامی چیست؟ 
آیا اسلام طرفدار پرده نشینی زن است یا اسلام طرفدار این است که زن در حضور مرد بیگانه خود را بپوشاند بدون آن که مجبور باشد از اجتماع کناره گیری کند؟ حدود پوشش چقدر است ؟ در میان ملل دیگر قبل از اسلام نیز وجود داشته است؟ 


ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط : منبع،
          
جمعه 23 تیر 1396
بسمه تعالی

دانلود کتاب فلسفه حجاب استاد شهید مطهری (ره)نویسنده : 
سخن آشنا

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط : منبع،
          
جمعه 23 تیر 1396

سعیده مطهری گفت: سال‌ها از فاجعه فقدان پدر می‌گذرد، اما او همچنان با یادآوری آن خاطره بی‌تاب می‌شود. عطوفت پدر و توجه او به کوچکترین نکات، همچنان فراراه زندگی اوست.

سال‌ها از فاجعه فقدان پدر می‌گذرد، اما او همچنان با یادآوری آن خاطره بی‌تاب می‌شود. عطوفت پدر و توجه او به کوچکترین نکات، همچنان فرا راه زندگی او و خواهر و برادرهاست. چراغ فروزانی که نه تنها آنان که فرزندان بی‌شماری را هادی بوده است.


ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
جمعه 23 تیر 1396
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
جمعه 23 تیر 1396
چرا باید زنان پوشش خود را در نماز حفظ كنند؟ اگرچه در خانه تنها باشند مگر خدا نامحرم است؟

باید دانست، اهمیت و فواید نماز در زندگى انسان داراى ابعاد بسیارى است، كه مهمترین آن رشد روحیه عبادت و ارتباط با خدا و همچنین نهادینه شدن رفتارهاى صحیح فردى و اجتماعى است مانند رعایت نظم در زندگى با التزام به اوقات نماز و رعایت حقوق دیگران با خوددارى از غصب مكان و لباس و نسبت به زنان نیز رعایت حجاب و پوشش در نمازهاى پنج‏گانه تمرین مستمر براى نهادینه شدن این رفتار شایسته براى زنان در طول روز و در ارتباط با دیگران مى‏باشد. حتى در مورد مردان نه تنها با بدن عریان نماز خواندن باطل و دور از روح خضوع و احترام به ساحت مقدّس پروردگار است بلكه بهتر این است كه علاوه بر پوشش مقدار واجب با لباسى نماز بخواند كه نشانه احترام باشد اما از آنجا كه اهمیت پوشش براى زنان بیشتر است بر آنان واجب شده است.
البتّه حكمت اصلى این حكم را خداوند متعال مى‏داند اما مى‏توان گفت كه شكى نیست كه خداوند از همه چیز و در همه حال با خبر است و پوشیده و پنهان براى او مفهومى ندارد، با بندگان خود نیز نامحرم نیست، ولى انسان در حالت عبادت، خود را در حضور خدا مى‏بیند و با او سخن مى‏گوید و به راز و نیاز با او برمى‏خیزد.

«وَ قُلِ اعْمَلُوا فَسَیَرَى اللّهُ عَمَلَكُمْ وَ رَسُولُهُ وَ الْمُؤمِنُونَ وَ سَتُرَدُّونَ إِلى عالِمِ
الْغَیْبِ وَ الشَّهادَةِ فَیُنَبِّئُكُمْ بِما كُنْتُمْ تَعْمَلُونَ» 
؛
؛توبه 9، آیه 105
«بگو: عمل كنید! خداوند و فرستاده او و مؤنان، اعمال شما را مى‏بینند! و به زودى، به سوى داناى نهان و آشكار، بازگردانده مى‏شوید؛ و شما را به آنچه عمل مى‏كردید، خبر مى‏دهد!».
در چنین حالى باید مناسبترین لباس را در حضور او پوشید و روشن است كه مناسب‏ترین لباس براى زن همان لباس كامل است، یعنى لباسى كه نشانه عفّت و پاكدامنى اوست و بهترین حالات او را منعكس مى‏كند، تنها چنین لباسى شایسته حال عبادت باشد.؛براى آگاهى بیشتر ر.ك: محمدى اشتهاردى، پوشش زن در اسلام، ص45، قم، نمونه، چ چهارم، 1368

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 21 تیر 1396
در بعضی از سایت ها و کتاب هایی که در اینترنت پخش شده است ادعا شده که ،حجابی كه در قران توضیح داده شده فقط میگه سینه و گردن رو بپوشونین كه اون رو هم برای زنان مؤمن گفت كه میدوونیم مؤمن درجه‌ای بالاتر از مسلم است، پس واجب نیست كه تا این حد حجاب داشته باشیم فقط اگه داشتیم مؤمن تریم ؟ پاسخ این شبهه چیست؟سخ این شبهه که در برخی مقالات و کتاب ها منتشر شده است را طی ارائه چند مطلب خدمتتان پاسخ می گوییم.
مطلب اول:
آیات و روایات متعددی ضرورت حجاب و حدود آن را مشخص می کند. اما قبل از هرچیز ، در مورد استدلالی که برخی از این کتاب ها عنوان کرده و پرسش گر محترم را دچار شبهه نموده اند پاسخ می دهیم. اگر قرار بر این باشد که چون خطاب قران برای وجوب حجاب به مومنین است پس حجاب در مورد مسلم لازم نیست ، استدلال صحیحی باشد ، باید بسیاری از احکام دین را در مورد مسلمانان منتفی بدانیم.
بنا بر این استدلال، چون در مورد روزه فرموده است ، یا ایها الذین امنوا کتب علیکم الصیام ، و مورد خطاب مومنین هستند پس بر مسلمان روزه واجب نیست!!!
همین طور آیات زیر:
یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنُوا اسْتَعینُوا بِالصَّبْرِ وَ الصَّلاة؛ نماز خواندن بر مومنین لازم است و مسلم لازم نیست نماز بخواند!!
یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنُوا كُلُوا مِنْ طَیِّباتِ ما رَزَقْناكُمْ ؛ مسلمانان می تواند از خبائث تناول کند!!
یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنُوا كُتِبَ عَلَیْكُمُ الْقِصاصُ فِی الْقَتْلى‏؛ حکم قصاص مخصوص مومنین است و مسلم را نباید قصاص کرد!!
یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنُوا أَنْفِقُوا مِمَّا رَزَقْناكُم‏؛ صدقه و خمس و زکات بر مسلم واجب نیست!!
اللَّهُ وَلِیُّ الَّذینَ آمَنُوا یُخْرِجُهُمْ مِنَ الظُّلُماتِ إِلَى النُّور؛ خداوند فقط دوست دار مومنین است نه مسلمین!!
یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنُوا لا تُبْطِلُوا صَدَقاتِكُمْ بِالْمَنِّ وَ الْأَذى‏ ؛ مسلم می تواند صدقات خود را با منت گذاری و اذیت کردن باطل کند !!
یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنُوا اتَّقُوا اللَّهَ ؛ مسلم لازم نیست تقوای خدا را پیشه کند!!
یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنُوا لا تَأْكُلُوا الرِّبَوا؛ مسلم می تواند ربا هم بخورد!!
یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنُوا لا یَحِلُّ لَكُمْ أَنْ تَرِثُوا النِّساءَ كَرْها؛ مسلم می تواند حق ارث زنان را غصب کند!!
یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنُوا لا تَأْكُلُوا أَمْوالَكُمْ بَیْنَكُمْ بِالْباطِل‏؛ مسلم می تواند حرام خواری کند!!
یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنُوا أَطیعُوا اللَّهَ وَ أَطیعُوا الرَّسُولَ ؛ مسلم می تواند از دستورات خدا و رسول سرپیچی کند!!
یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنُوا لا تَتَّبِعُوا خُطُواتِ الشَّیْطان‏؛ تبعیت از وسوسه های شیطان بر مسلمان بلااشکال است!!
یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنُوا لا تَدْخُلُوا بُیُوتَ النَّبِیِّ إِلاَّ أَنْ یُؤْذَنَ لَكُمْ ؛ مومنین حق ورود بدون اجازه به خانه پیامبر را ندارند ولی مسلم دارد!!
یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنُوا اجْتَنِبُوا كَثیراً مِنَ الظَّن‏؛ مسلم می تواند سوء ظن داشته باشد و غیبت کند!!
یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنُوا تُوبُوا إِلَى اللَّه‏؛ توبه کردن فقط بر مومنین واجب است و مسلم می تواند توبه نکند !!
و ده ها آیه دیگر.
مضحک و سست بودن این نحوه استدلال حتی بر یک فرد عامی و عادی نیز آشکار است.
مطلب دوم:
باید توجه داشته باشیم که فقه اسلامی و بالخصوص فقه شیعه از دو سرچشمه فیاض قران و سنت سرچشمه می گیرد. سنت و روایات ائمه معصومین علیهم السلام در مسیر تبیین کلام الهی است.
روش رذیلانه دیگری که منکرین و تشکیک کنندگان در احکام مسلم الهی به آن تمسک می جویند قرآن بسندگی است.
شالوده این استدلال که فلان حکم الهی چون در قرآن وجود ندارد پس اسلامی نیست به فرض که صحت داشته باشد ، به شعار «حسبنا کتاب الله» بر می‌گردد که از زمان پیامبر مکرم اسلام توسط یک جریان انحرافی برای انکار دستورات پیامبر مکرم اسلام و بعد از ایشان برای انکار جایگاه ائمه معصومین در تبیین احکام اسلامی، ظهور پیدا کرد. این در حالی است که اگر قرار باشد حجیت سنت پیامبر و ائمه معصومین علیهم صلوات الله اجمعین منتفی باشد، چیزی از دین جز یک سلسله دستورات کلی که در قرآن وجود دارد، باقی نمی‌ماند. به عنوان مثال در مورد احکام نماز به عنوان ستون دین، چند آیه به طور اجمالی وجوب یا برخی احکام کلی در مورد آن را می‌رساند ولی حدود 3000 حکم در مورد نماز از سنت برداشت می‌شود. اینکه نماز‌ها چند رکعت است، در نماز چه باید گفت و صدها حکم دیگر همگی از دل سنت خارج می‌شود.
در مورد اصل وجوب حجاب و حدود و ثغور آن روایات متعددی از ائمه معصومین علیهم السلام و سیره ایشان رسیده است که هیچ گونه شبهه ای را در آن باقی نمی گذارد . ضمن اینکه بیان قرآن در مقدار حجاب کامل است.
مطلب سوم:
استدلال بی اساس تر اینکه مدعی شده اند قرآن کریم فقط تاکید به پوشش گردن نموده است.
این استدلالی که زن فرزند مرده را به قهقهه می اندازد، بسیار تاسف انگیز است و نشان از تفسیر به رای نابخردانه آیات قرآن به وسیله یهود آل محمد صلوات الله علیه و آله (علمای بی تقوا و اسیر و هوا و هوس) دارد.
قرآن کریم در آیه 31 سوره نور مقرر می دارد: وَ قُلْ لِلْمُؤْمِناتِ یَغْضُضْنَ مِنْ أَبْصارِهِنَّ وَ یَحْفَظْنَ فُرُوجَهُنَّ وَ لا یُبْدینَ زینَتَهُنَّ إِلاَّ ما ظَهَرَ مِنْها وَ لْیَضْرِبْنَ بِخُمُرِهِنَّ عَلى‏ جُیُوبِهِن؛ و به زنان با ایمان بگو چشمهاى خود را (از نگاه هوس‏آلود) فروگیرند، و دامان خویش را حفظ كنند و زینت خود را- جز آن مقدار كه نمایان است- آشكار ننمایند و (اطراف) روسرى‏هاى خود را بر سینه خود افكنند (تا گردن و سینه با آن پوشانده شود).
جیوب در این آیه به معنای گردن و سینه است. خمر هم به معنای روسری است. آیه در مقام این است که «روسری» را به گونه ای ببندید که علاوه بر «سر» که کارکرد اصلی روسری است گردن و سینه را هم بپوشاند.
حال قیاس این آقایان و نحوه استدلال آن ها مثل این است که پدری به دخترش بگوید که شلواری بپوش که پاچه هایش تا روی پایت را بپوشاند، و دخترک نابخرد پاچه ای را از زانو تا روی پایش بپوشد و بالای زانوش را عریان کند!!! و ادعا کند که به دستور پدرش عمل کرده است.
مطلب آخر:
اخیرا شاهد ترویج مقالات و کتاب هایی در مورد حجاب و احکام ناظر بر آن بودیم که با چنین استدلالها و استدلال های مشابه آن سعی در انکار حکم حجاب در اسلام دارند.
عجب استدلالی و عجب اجتهادی!!!
استدلال ها و اجتهاد های آخرالزمانی ، که ائمه معصومین علیهم السلام به مردم زمان ظهور در مورد آن هشدار داده بودند.
متاسفانه اخیرا شاهد برخی مقالات در حوزه دین هستیم که بر اساس آن مسلم ترین آیات و روایات و احکام دین ، با استدلال های بسیار سست و بی پایه و در بسیاری از موارد مضحک ، مورد تشکیک قرار گرفته و برخی ضروری های اسلام ، انکار می شود. گاه این استدلال ها از کسانی که مطالعات اندکی از مبانی و منابع دینی دارند سر می زند و زمینه ساز متزلزل شدن مردم عادی که ابزار و توانایی شناخت دقیق دین را ندارند می شود.گاهی نیز کسانی در کسوت عالم با چراغ علم وارد شده و گزیده ترین و شایسته ترین احکام الهی را به تاراج می برند . هیهات از این قسم اخیر که «چو علم آموختی از حرص آنگه ترس كاندر شب چو دزدی با چراغ آید گزیده تر برد كالا».
امام باقر علیه السلام در این باره می فرماید: «در آخر الزمان مردمی خواهند بود که از گروه خاصی پیروی می کنند که تظاهر به دین می کنند ، آنان کسانی را پیروی می کنند که از آیات و روایات برداشتی سفیهانه دارند (یتنسکون حدثاء سفهاء)، روش اینها این است که اشتباهات و لغزش هایی را که در رفتار یا گفتار علماء است پی گیری می کنند. در انظار مردم تنها به عباداتی که برایشان هزینه ای ندارد روی می آورند. اگر موقعیتی پیش بیاید که حتی نماز خواندن هم برایشان مشکل ساز شود آن را ترک می کنند.زمانی که مردم اینگونه شدند و دنباله رو چنین افرادی گشتند، غضب خداوند بر آن ها کامل می شود و خداوند همه آن ها را عقوبت می کند». (محمد رضا کدخدایی)نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 21 تیر 1396
با توجه به این كه زیبایى زن بیشتر به چشم و چهره او مى باشد چرا اسلام پوشیدن مو را جزو حجاب اسلامى قرار داده اما پوشش دست و صورت را واجب نكرده است؟

حجاب در واقع مصونیت و سلامت است نه محدودیت. و به تعبیر زیباى شهید مطهرى با همه اهمیتى كه حجاب از نظر دینى دارد ولى در عین حال نباید به گونه اى باشد كه سبب گرفتارى و یا مانع فعالیت صحیح زن شود. علت واجب نبودن پوشش دست و صورت (وجه و كفین) به خاطر جلوگیرى از بروز سختى و دشوارى براى زن بوده است. ر.ك: شهید مطهرى، مسئله حجاب، صص 203-209.
همچنین صورت و دست زن در حالى كه ساده و عادى و طبیعى بوده و با هیچ آرایشى همراه نباشد معمولاً جلب توجه نمى كند و تنها در این صورت است كه شرع مقدّس پوشش آن را واجب نكرده است. اما اگر زنى بخواهد با دست و صورت آرایش شده در محیطى عمومى ظاهر شود، حتماً باید صورت خود را بپوشاند.
علاوه بر این كه واجب نبودن پوشش قرص صورت و دست (از مچ تا سر انگشتان) بدین معنا نیست كه زن مى تواند صورت خود را به دیگران بنمایاند و یا مرد مجاز به نگاه آن باشد. از این رو همان گونه كه در توضیح المسائل مراجع تقلید آمده است، نگاه كردن زن و مرد نامحرم به صورت یكدیگر با قصد لذت حرام و گناه است ولى نگاه معمولى و بدون دقّت مانعى ندارد ر.ك: رساله مراجع تقلید، بحث نگاه..
خلاصه اینكه اصل دستور پوشش به عنوان یك راهكار مصونیت بخشى و نه محدودیت زایى، نباید به گونه اى طرح شود كه به انزواى زنان و ركود فعالیت اجتماعى آنان منجر گردد. پوشش به عنوان مانعى در برابر زیاده طلبى ها و ابتذال اخلاقى قرار داده است و این مصونیت بخشى گرچه محدودیت زاست اما باید تا آنجا كه ممكن است، دو هدف مصونیت بخشى و حضور زنان در عرصه فعالیت اجتماعى، با هم جمع شود. (حقوق زن، سید ابراهیم حسینی، كد: 34/500038)

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 21 تیر 1396
چرا باید زنان پوشش خود را در نماز حفظ كنند؟ اگرچه در خانه تنها باشند مگر خدا نامحرم است؟

باید دانست، اهمیت و فواید نماز در زندگى انسان داراى ابعاد بسیارى است، كه مهمترین آن رشد روحیه عبادت و ارتباط با خدا و همچنین نهادینه شدن رفتارهاى صحیح فردى و اجتماعى است مانند رعایت نظم در زندگى با التزام به اوقات نماز و رعایت حقوق دیگران با خوددارى از غصب مكان و لباس و نسبت به زنان نیز رعایت حجاب و پوشش در نمازهاى پنج گانه تمرین مستمر براى نهادینه شدن این رفتار شایسته براى زنان در طول روز و در ارتباط با دیگران مى باشد. حتى در مورد مردان نه تنها با بدن عریان نماز خواندن باطل و دور از روح خضوع و احترام به ساحت مقدّس پروردگار است بلكه بهتر این است كه علاوه بر پوشش مقدار واجب با لباسى نماز بخواند كه نشانه احترام باشد اما از آنجا كه اهمیت پوشش براى زنان بیشتر است بر آنان واجب شده است.
البتّه حكمت اصلى این حكم را خداوند متعال مى داند اما مى توان گفت كه شكى نیست كه خداوند از همه چیز و در همه حال با خبر است و پوشیده و پنهان براى او مفهومى ندارد، با بندگان خود نیز نامحرم نیست، ولى انسان در حالت عبادت، خود را در حضور خدا مى بیند و با او سخن مى گوید و به راز و نیاز با او برمى خیزد «وَ قُلِ اعْمَلُوا فَسَیَرَى اللّهُ عَمَلَكُمْ وَ رَسُولُهُ وَ الْمُؤْمِنُونَ وَ سَتُرَدُّونَ إِلى عالِمِ الْغَیْبِ وَ الشَّهادَةِ فَیُنَبِّئُكُمْ بِما كُنْتُمْ تَعْمَلُونَ»؛ توبه (9)، آیه 105.؛ «بگو: عمل كنید! خداوند و فرستاده او و مؤمنان، اعمال شما را مى بینند! و به زودى، به سوى داناى نهان و آشكار، بازگردانده مى شوید؛ و شما را به آنچه عمل مى كردید، خبر مى دهد!».
در چنین حالى باید مناسبترین لباس را در حضور او پوشید و روشن است كه مناسب ترین لباس براى زن همان لباس كامل است، یعنى لباسى كه نشانه عفّت و پاكدامنى اوست و بهترین حالات او را منعكس مى كند، تنها چنین لباسى شایسته حال عبادت باشد. براى آگاهى بیشتر ر.ك: محمدى اشتهاردى، پوشش زن در اسلام، ص 45، قم، نمونه، چ چهارم، 1368. (حقوق زن، سید ابراهیم حسینی، كد: 35/500038)

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 21 تیر 1396
برخی گمان می کنند که حجاب و عفاف مختص بانوان است ولی در بسیاری از آیات و روایات مذهبی و کلام بزرگان تأکید شده که این امر مهم دینی و انسانی، فقط برای زنان نیست و مردان نیز باید در حفظ حجاب و عفافشان بکوشند.
حجاب و عفاف از ضروریات دین مبین اسلام محسوب شده و علما و بزرگان دین نیز بر حفظ آن تأکید دارند؛ پاسخ 9 مرجع تقلید شیعیان جهان به 14 استفتاء درباره ضرورت و نوع حفظ حجاب و عفاف در مردان و زنان نیز نکات مهمی را بیان کرده است.
21 تیرماه در تقویم رسمی جمهوری به عنوان روز حجاب و عفاف نامگذاری شده؛ روزی که شورای فرهنگ عمومی کشور به مناسبت سالروز قیام مردم مشهد علیه کشف حجاب و حمله رضاخان قلدر به متحصنان متدین در مسجد گوهرشاد، همجوار حرم رضوی، 21 تیر را به این نام انتخاب کرده است. 

قیام مردم مشهد و واقعه مسجد گوهرشاد در مقابله با کشف حجاب، مصداق بارز مبارزه با منکری است که هنوز متأسفانه آثار شوم آن در کشور وجود دارد.

برخی گمان می کنند که حجاب و عفاف مختص بانوان است ولی در بسیاری از آیات و روایات مذهبی و کلام بزرگان تأکید شده که این امر مهم دینی و انسانی، فقط برای زنان نیست و مردان نیز باید در حفظ حجاب و عفافشان بکوشند.


ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 21 تیر 1396
پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه ای چندی پیش اعلام کرد به پرسش های شرعی مخاطبان درباره ی احکام پوشش و آرایش پاسخ می دهد.


ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 21 تیر 1396
قدار واجب پوشش برای زن در حال نماز، پوشاندن تمام بدن حتی موی سر به جز صورت (به مقداری که در وضو شسته می شود) و دست ها تا مچ و پاها تا مچ است. همچنین از ضخامت پوشش باید ساتر باشد یعنی باید به مقداری باشد که بدن و موی انسان در آن پیدا نباشد.


ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 21 تیر 1396
عفاف، ملکه ای اخلاقی است که سبب مجموعه ای از اعمال در جهت حفظ کرامت و ارزش انسانی و قرار گرفتن نیاز جنسی در مسیر انسانی(خانواده) می شود.حجاب یکی از اصلی ترین ظهورات عفاف است که در احکام اسلامی یعنی همه بدن زن موقع حضور در جامعه، مگر گردی صورت و مچ دستان (بدون آرایش و زینت) پوشیده شود.ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 21 تیر 1396
به نام خدا

حکم فقهی پوشاندن زیر چانه و کف و روی پا دربرابر نامحرم برای بانوان چیست؟

همه مراجع: واجب است آنهارا از نامحرم بپوشانند.
آیت الله تبریزی: پوشاندن زیر چانه واجب است ولی پوشاندن کف و روی پا به احتیاط واجب، واجب است.

پی نوشت:
سیستانی،ص3 حجاب.تبریزی،صراط النجاه،ج1،ص878. فاضل،جامع المسایل،ج1،ص1706. صافی،جامع الاحکام،ج2، ص1696. رهبری،اجوبه،ص438.

توجه: با توجه به این استفتا گره زدن روسری هایی که زیر چانه را نمایان میکند و همچنین آشکار کردن کف و روی پا در برابر نامحرم چه با جوراب نازک باشد و چه با نپوشیدن جوراب باشد گناه است. نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 21 تیر 1396
مسئله محرم و نامحرم مربوط به انسان‌هاست و خداوند منزّه از آن است، ولى فلسفه پوشش انسان تنها مربوط به مسئله محرم و نامحرمى نیست، چون بر هر نمازگزارى (زن باشد یا مرد) واجب است خود را در نماز به مقدارى که در شرع مقدس واجب شده بپوشاند؛ اگرچه تنها باشد و در خلوت نماز بخواند و هیچ کس او را نبیند.ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 21 تیر 1396

حجاب و پوشش بانوان در نماز، حكمت ،علل و فلسفه‏هاى متعددى دارد؛ از جمله: الف. این خود نوعى تمرین مستمر و روزانه براى حفظ حجاب مى‏باشد و یكى از عواملى است كه در پاس‏داشت دائمى پوشش اسلامى زن و جلوگیرى از آسیب‏پذیرى آن، نقش مهمى ایفا مى‏كند. ب. وجود پوششى یك‏پارچه براى تمام بدن و داشتن پوششى مخصوص براى نماز، توجه و حضور قلب انسان را بیشتر مى‏كند و از التفات ذهن به تجملات و چیزهاى رنگارنگ مى‏كاهد و ارزش نماز را صد چندان مى‏كند. ج. داشتن پوشش كامل در پیشگاه خداوند، نوعى ادب و احترام به ساحت قدس ربوبى است. ازاین‏رو براى مرد نیز در بر داشتن عبا و پوشاندن سر در نماز، مستحب است و همین ادب حضور در پیشگاه الهى زمینه ساز حضور معنوى و بار یافتن به محضر حق مى شود. افزون بر آن، حكم پوشش در نماز، با حفظ حجاب در برابر نامحرم تفاوت‏هایى دارد و با آن قابل مقایسه نیست؛ مثلاً پوشاندن روى پا در برابر نامحرم واجب است؛ ولى در نماز - بدون حضور نامحرم - واجب نیست البته توجه داشته باشیم ان چه ذكر شد یكی از حكمت های پوشش زن درنماز است زیرا با توجه به اینكه خداوند متعال علیم و حكیم است، پس یكایك احكام حكمت خاصى دارد ولكن پى بردن به آن اسرار براى ما هم میسر نیست و هم چندان مفید نیست چه اینكه با علم محدود ما از نیازها، استعدادها و نیز راه رفع نیازهاى واقعى و شكوفا كردن استعدادها به نحو صحیح و بدون مخاطرات جسمى و روحى، مادى و معنوى، چگونه مى‏توان چنین ادعایى نمود. علاوه بر اینكه اساس در این احكام فراخوان بشر به تعبد و اظهار بندگى در مقابل حضرت پروردگار است. البته چه بسا ممكن است آگاهى به این اسرار و حكمت‏ها حداقل در بعضى افراد موجب تقویت انگیزه آنها در پیروى از آن دستورات شود به همین جهت در صدد كنكاش از اسرار و حكمت‏هاى احكام مى‏كنند.

در مورد سوالات احکام، جهت اطلاع از آخرین استفتائات با دفتر مرجع تقلید خود در تماس باشید
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 21 تیر 1396
دو آیه قرآن به صورت صریح بحث حجاب را مطرح کرده اند. آیه ۳۱ سوره نور و آیه ۵۹ سوره احزاب به طور صریح به این بحث پرداخته اند:

«وَ قُلْ لِلْمُؤْمِناتِ یَغْضُضْنَ مِنْ أَبْصارِهِنَّ وَ یَحْفَظْنَ فُرُوجَهُنَّ وَ لا یُبْدینَ زینَتَهُنَّ إِلاَّ ما ظَهَرَ مِنْها وَ لْیَضْرِبْنَ بِخُمُرِهِنَّ عَلى‏ جُیُوبِهِنَّ وَ لا یُبْدینَ زینَتَهُنَّ إِلاَّ لِبُعُولَتِهِنَّ أَوْ آبائِهِنَّ أَوْ آباءِ بُعُولَتِهِنَّ أَوْ أَبْنائِهِنَّ أَوْ أَبْناءِ بُعُولَتِهِنَّ أَوْ إِخْوانِهِنَّ أَوْ بَنی‏ إِخْوانِهِنَّ أَوْ بَنی‏ أَخَواتِهِنَّ أَوْ نِسائِهِنَّ أَوْ ما مَلَكَتْ أَیْمانُهُنَّ أَوِ التَّابِعینَ غَیْرِ أُولِی الْإِرْبَةِ مِنَ الرِّجالِ أَوِ الطِّفْلِ الَّذینَ لَمْ یَظْهَرُوا عَلى‏ عَوْراتِ النِّساءِ وَ لا یَضْرِبْنَ بِأَرْجُلِهِنَّ لِیُعْلَمَ ما یُخْفینَ مِنْ زینَتِهِنَّ وَ تُوبُوا إِلَى اللَّهِ جَمیعاً أَیُّهَا الْمُؤْمِنُونَ لَعَلَّكُمْ تُفْلِحُونَ؛[نور/۳۱] و به زنان مؤمن بگو كه چشمان خویش فروگیرند و شرمگاه خود نگه دارند و زینتهاى خود را جز آن مقدار كه پیداست آشكار نكنند و مقنعه ‏هاى خود را تا گریبان فروگذارند و زینتهاى خود را آشكار نكنند، جز براى شوهر خود یا پدر خود یا پدر شوهر خود یا پسر خود یا پسر شوهر خود یا برادر خود یا پسر برادر خود، یا پسر خواهر خود یا زنان همكیش خود، یا بندگان خود، یا مردان خدمتگزار خود كه رغبت به آن ندارند، یا كودكانى كه از شرمگاه زنان بى‏ خبرند. و نیز چنان پاى بر زمین نزنند تا آن زینت كه پنهان كرده‏اند دانسته شود. اى مؤمنان، همگان به درگاه خدا توبه كنید، باشد كه رستگار گردید.»

«یا أَیُّهَا النَّبِیُّ قُلْ لازْواجِكَ وَ بَناتِكَ وَ نِساءِ الْمُؤْمِنینَ یُدْنینَ عَلَیْهِنَّ مِنْ جَلاَبِیبِهِنَّ ذلِكَ أَدْنى‏ أَنْ یُعْرَفْنَ فَلا یُؤْذَیْنَ وَ كانَ اللَّهُ غَفُوراً رَحیماً؛[احزاب/۵۹]اى پیامبر! به همسران و دخترانت و زنان مؤمنان بگو: جلبابها [روسرى ‏هاى بلند] خود را بر خویش فروافكنند، این كار براى اینكه شناخته شوند و مورد آزار قرار نگیرند بهتر است (و اگر تا كنون خطا و كوتاهى از آنها سر زده توبه كنند) خداوند همواره آمرزنده رحیم است.»

به نظر مى‏ رسد حكم وجوب حجاب در سال ششم هجرت تشریع گردید. شاهد بر آن، آیات سوره نور است كه داستان معروف افك در آن آمده است. در همین زمان بود كه منافقین و اراذل و اوباش در صدد برآمدند با ایجاد شایعه درباره زنان پیامبر (ص) و با درست كردن مزاحمت‏ها راهى براى زنان آزاده به بهانه كنیز انگاشتن آنها قلوب پیامبر(ص) و مسلمانان را جریحه‏دار بكنند. به دنبال این اوضاع و شرایط بود كه خداوند آیات مربوط به پوشش را براى بازگویى به امت نازل فرمود.

البته باید توجه کرد که در اینجا به معنای معروف حجاب پرداخته ایم. و اگر بخواهیم دقیق تر سخن بگوییم باید بگوییم که این آیات پوشش بانوان را مطرح کرده است. و بحث حیاء و عفت، حکم ویژه همسران پیامبر (ص) مبنی بر پرده نشینی، و واجباتی که برای مردان در این زمینه وجود دارد، در آیات دیگر مطرح شده است.
«وَ إِذا سَأَلْتُمُوهُنَّ مَتاعاً فَسْئَلُوهُنَّ مِنْ وَراءِ حِجابٍ ذلِكُمْ أَطْهَرُ لِقُلُوبِكُمْ وَ قُلُوبِهِنَّ وَ ما كانَ لَكُمْ أَنْ تُؤْذُوا رَسُولَ اللَّهِ وَ لا أَنْ تَنْكِحُوا أَزْواجَهُ مِنْ بَعْدِهِ أَبَداً إِنَّ ذلِكُمْ كانَ عِنْدَ اللَّهِ عَظیماً؛[احزاب/۵۳] و هنگامى كه چیزى از وسایل زندگى را (بعنوان عاریت) از آنان [همسران پیامبر] مى‏خواهید از پشت پرده بخواهید این كار براى پاكى دلهاى شما و آنها بهتر است! و شما حق ندارید رسول خدا را آزار دهید، و نه هرگز همسران او را بعد از او به همسرى خود درآورید كه این كار نزد خدا بزرگ است.»

«قُلْ لِلْمُؤْمِنینَ یَغُضُّوا مِنْ أَبْصارِهِمْ وَ یَحْفَظُوا فُرُوجَهُمْ ذلِكَ أَزْكى‏ لَهُمْ إِنَّ اللَّهَ خَبیرٌ بِما یَصْنَعُونَ؛[نور/۳۰] به مؤمنان بگو چشمهاى خود را (از نگاه به نامحرمان) فروگیرند، و عفاف خود را حفظ كنند این براى آنان پاكیزه ‏تر است خداوند از آنچه انجام مى ‏دهید آگاه است!»
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 21 تیر 1396
سابقات شطرنج قهرمانی جهان فوریه 2017 در تهران برگزار می شود و چند شطرنج باز مشهور خارجی (از جمله نازی پیکیدزه، شطرنج باز معروف آمریکایی) که نمی خواهند از حجاب استفاده کنند، تصمیم به تحریم این مسابقات گرفته اند و سایر شطرنج بازان را هم از حضور در ایران منع کرده اند. این در حالی است که حتی زنان دیپلمات سایرکشورها که در تهران میهمان یا ساکن می شوند، از حجاب اسلامی تبعیت می کنند.

ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 21 تیر 1396
دختر جوانی، دلیل همه تلاش‌هایش برای زیباتر شدن را خواست مردان جوان می‌داند و می‌گوید: «دیگر زمان دیده نشدن دختر توسط آفتاب و مهتاب گذشته است، اینکه آرایش نکنی و متنظر بمانی مادرشوهری پیدا شود و تو را برای پسرش خواستگاری کند، گذشته! اگر می‌خواهی شانس خودت را برای ازدواج بیشتر کنی باید زیبا باشی.»


ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 21 تیر 1396
اگرچه دیدار ترامپ و پاپ به دلیل اختلاف ‌نظرهای عمیق این دو خبرساز شد، اما پوشش ملانیا و ایوانکا در دیدار با پاپ هم توجه بسیاری را جلب کرد.
ونالد ترامپ همراه همسر و دخترش صبح چهارشنبه ۲۴ مه با پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک‌های جهان در واتیکان دیدار کرد. این اولین سفر اروپایی آقای ترامپ از زمان آغاز ریاست‌جمهوری‌اش بود.

 

این دو نفر همراه ترامپ به عربستان سعودی و سرزمین های اشغالی هم سفر کرده بودند. این که ملانیا و ایوانکا ترامپ چرا در عربستان حجاب بر سر نکردند و در واتیکان پوششی بر سر خود داشتند، سوال برانگیز شد.

 

واتیکان در مورد پوشش زنان و مردان به‌خصوص هنگام دیدار با رهبر کاتولیک‌های جهان مقررات سفت و سختی دارد، اگر چه این مقررات در زمان پاپ فرانسیس راحت‌تر شده و به شدت قبل اعمال نمی‌شوند.

 

به گزارش بی بی سی، طبق رسومی که از قدیم مرسوم بوده، زنانی که به دیدار پاپ می‌روند باید لباس سیاه بر تن داشته باشند. لباس آن‌ها باید کاملاً پوشیده باشد و باید روسری یا شالی توری یا ابریشمی بر سر و شانه داشته باشند.

 

رنگ سیاه در کلیسای کاتولیک به معنای تقوا و پرهیزگاری و خشوع و افتادگی است.

 

ملانیا ترامپ، بانوی اول آمریکا و ایوانکا ترامپ، دختر رییس‌جمهوری آمریکا برای دیدار با پاپ فرانسیس، پروتکل واتیکان را رعایت کرده و لباس‌هایی به رنگ سیاه که تمام بدن را پوشانده بود بر تن کردند. آن‌ها موی سر خود را هم پوشاندند.

 

تنها معدودی از ملکه‌ها و شاهدخت‌های کاتولیک حق پوشیدن لباس سفیدرنگ در برابر پاپ را دارند.

 

شارلین، شاهدخت موناکو که سال پیش با پاپ دیدار کرد از چنین امتیازی بهره جست و لباسی سفیدرنگ پوشید اما شری بلر، همسر تونی بلر نخست‌وزیر سابق بریتانیا به دلیل پوشیدن لباس سفید در دیدار با پاپ بندیکت مورد انتقاد قرار گرفت.

 

افرادی که به واتیکان سفر می‌کنند و قصد دیدار با پاپ را هم ندارند باید هنگام بازدید از کلیساها و موزه‌ها مقررات مربوط به پوشش خاص را رعایت کنند.

 

گردشگرانی که به واتیکان سفر می‌کنند باید پوشش مناسبی داشته باشند در غیر این صورت ممکن است از ورود آن‌ها جلوگیری شود.

 

به عنوان مثال برای بازدید از کلیسای پطرس حواری (سن پیترو) نه مردان و نه زنان نباید پیراهن بدون آستین و شلوار کوتاه پوشیده باشند. شکم آن‌ها نباید دیده شود و زنان باید دامن‌هایی بر تن داشته باشند که حداقل تا روی زانو باشد. همچنین کلاه بر سر داشتن هنگام بازدید از کلیسا جایز نیست.

 

شماری از کلیساها هم خواهان آن هستند که زنان هنگام ورود موی خود را بپوشانند. چنین رسمی در همه کلیساها رعایت نمی‌شود.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 21 تیر 1396

رئیس بسیج جامعه زنان کشور:

مهم‌ترین آثار اجتماعی حجاب، آرامش و امنیت در جامعه است

مینو اصلانی گفت: در بسیاری از ادارات کشورهای اروپایی و غربی به این مسئله توجه کردند که عدم رعایت پوشش باعث شده کارآمدی آن ادارات پایین بیاید،یکی از دانشگاه ها در کانادا یکی از دلایل افت تحصیلی دانشجویان را ناشی از پوشش دختران اعلام کرده است.

با توجه به اهمیت فرهنگ حجاب در جامعه صابرنیوز با سرکار خانم اصلانی رئیس سازمان بسیج جامعه زنان کشور  پیرامون هفته حجاب و عفاف و نقش آن در خانواده و فعالیت های و اقدامات بسیج خواهران گفتگو انجام داده که مشروح آن به شرح زیر می باشد:


ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 21 تیر 1396

باید به این نکته توجه کرد  که پوشش دینی بانوان، از اختراعات آیین اسلامی نیست، بلکه ریشه در تاریخ دارد. به گفته ویل دورانت: (قوم یهود و ایرانیان قدیم، حجاب را برای بانوان یک نوع کرامت و شرافت، و از واجبات دینی می‌دانستند).[تاریخ تمدن، ج 1، ص 233; برای مطالعه بیشتر، به کتاب مسئله حجاب شهید مطهری مراجعه شود.] اما اسلام، پوشش و حجاب را برای شبه جزیره عربستان به ارمغان آورد.


واژه حجاب و مشتقّات آن، هفت بار در قرآن کریم تکرار شده و در تمام موارد، به معنای پرده و مانع است.

آیات متعدد قرآن، حجاب از حدود الهی است و کسی که به این مسئله توجهی ندارد و آن را رعایت نمی‌کند در حقیقت به قرآن و اولیاء خدا دهن کجی می‌کند.ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 21 تیر 1396
حجاب اسلامی، به عنوان بخشی از منظومه ی عفت کارکردها و آثار فراوانی دارد که در این مجال قصد بر تبیین اهم آن هاست. پیش از ورود به این بحث، ذکر یک مقدمه، ضروری به نظر می رسد. اگر حجاب، و به تعبیر دقیق تر، پوشش اسلامی، با سایر عناصر نظام عفت همراه نشود، غرض از جعل آن متحقق نمی گردد. اگر بناست که پوشش اسلامی، زنان را از حالت شئ جنسی و البته محرک بودن خارج سازد و مانع ارسال پیام های جنسی از سوی آنان به مردان نامحرم گردد، مسلماً لازم است در کنار ضوابط پوشش، به مسائل دیگری نیز توجه گردد. رفتار مبتنی بر حیا،1 متانت و صلابت در گفتار، و توجه به محتوای کلام با نامحرم،2 وقار در راه رفتن،3 پرهیز از تبرج،4 خودداری از اختلاط با نامحرم، و نیز غض بصر (کنترل نگاه به نامحرم)،5 از جمله این مسائل و در واقع اجزاء دیگری از منظومه عفت اند.

ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 21 تیر 1396

آثار و فواید حجاب در ابعاد مختلف :


حجاب و پوشش، در ابعاد مختلف، دارای آثار و فواید زیادی است که بعضی از مهم‌ترین فواید آن عبارت‌اند از:


ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 21 تیر 1396

از قرآن کریم استفاده می‌شود هدف از تشریع حکم حجاب اسلامی، دست‌یابی به تزکیه‌ نفس، طهارت، عفت و پاکدامنی است.
ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 21 تیر 1396
رعایت حجاب و پوشش دارای آثار مطلوبی می باشد. از جمله:


ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 21 تیر 1396


( کل صفحات : 9 )    1   2   3   4   5   6   7   ...   


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
روزشمار فاطمیه
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic